Городоцька районна рада

МЕНЮ

***32000
вул. Шевченка, 20
м. Городок,
Хмельницька обл.,
Україна.


тел.3-28-17
факс.3-10-64Видатні земляки
Гейсмар Федір Климентійович

Гейсмар Федір Климентійович Федір Климентійович -барон, генерал від кавалерії, нащадок старовинного німецького роду, син камергера Прусського коро¬лівського роду. Народився 12 травня 1783р. в родовому маєтку Северин-ггаузен у Вестфалії. З п'ятнадцятирічного віку обрав кар'єру військового. Бере участь у війні з наполео¬нівською Францією у складі Австрійської армії.
З 1804р.переходить на службу до російського царя. Учасник російсько-турецької війни 1806-1811 рр., герой Вітчизняної війни 1812 р. Разом із Д. Давидовим, В.Орловим здійснював партизанські рейди по тилах французької армії в Німеччині, Бельгії. Франції.
Після Вітчизняної війни 1812р. Ф.Гейсмару присвоюють звання генерал-майора і призначають командиром кірасирської бригади на Поділлі. У 1825 р. бере участь у розгромі повстання декабристів. біля с.Ковалівка придушує бунт Чернігівського піхотного полку та арештовує командира повстанців Сергія Муравйова - Апостола і його соратника Бестужева-Рюміна.
З 1828 по 1829 рік Ф.Гейсмар бере участь у черговій російсько-турецькій війні. У битві під селом Бойлешти чотиритисячний загін Ф.Гейсмара перемагає тридцятитисячну турецьку армію, захоплює ряд фортець та м.Бухарест. За звільнення Валахії від турецького поневолення бояри цього князівства піднесли Ф.Гейсмару старовинну шаблю з надписом: «Вдячні жителі Валахії - своєму рятувальнику».
Ф. Гейсмар бере активну участь у розгромі Польського повстання 1831-1832 рр. Під час штурму Варшави він очолює одну із трьох військових штурмових колон.
Після Польських подій Ф.Гейсмару присвоюють звання генерала від кавалерії і він купує містечко Городок Подільської губернії. У Городку Ф. Гейсмар будує у 1839р. один із перших в Україні цукрових заводів, споруджує пивоварний і винокурний заводи. За власні кошти побудував церкву, костьол, влаштував шпиталь і школу для дітей кріпосних селян. Коли у 40-х рр. ХІХ ст. під час пожежі згоріла значна частина будинків городоччан, Ф.Гейсмар безкоштовно виділив погорільцям будівельні матеріали та допомогу грішми.
У 1848р. Ф.Гейсмар від'їжджає до Санкт-Петербурга, де звертається із проханням до царя відкликати його до діючої армії. Йому відмовляють у цьому проханні. 25 березня 1848р. Ф.Гейсмар помирає від інсульту. Похований у м.Санкт-Петербург.

Сергій Миколайович Виноградський

Сергій Миколайович Виноградський Сергій Миколайович Виноградський - видатний учений, класик ґрунтової мікробіо¬логії, один із основоположників сучасних економічних поглядів у науці.
Народився 1(13) вересня 1856 р. у сім'ї державного службов¬ця і землевласника Миколи Костянтиновича Виноградського, який у 1871р. придбав Городоцький маєток.
С.М.Виноградський після за¬кінчення 2-ї Київської гімназії та нетривалого навчання на юридичному факультеті Київського універ¬ситету і Санкт-Петербурзької кон¬серваторії здобуває вищу освіту на природничому відділенні фізико-математичного факультету Санкт-Петербурзького університету.
Пізніше стажується в кращих університетах Німеччини, Швейцарії. Саме у Страсбурзі, працюючи в 1888р. у відомого ботаніка Г.А. де Барі, С.Виноградський вивчає фізіологію сірко- і залізобактерій та відкриває явище хемосинтезу. Це епохальне відкриття ставить прізвище Виноградського поряд із вченими І.Павловим, Л.Пастером, І.Мечниковим.
З 1891 по 1905 рр. С.М.Виноградський живе у Санкт-Петербурзі. Тут спочатку очолює відділ загальної мікробіології Інституту Експериментальної медицини, а у 1902р. стає директором Інституту.
У 1905р. вчений покидає наукову діяльність, залишає Санкт-Петербург і переїжджає до свого маєтку в м.Городок.
Тут С.Виноградський займається господарством і підприємницькою діяльністю. Маєток перетворює у сучасне сільськогосподарське господарство, висаджує фруктовий сад, відновлює роботу 5-ти млинів, розводить високоплемінну худобу, приводить в порядок лісове господарство. Революція і громадянська війна змусили його покинути Городок. На запрошення інституту Пастера у Парижі очолив відділення ґрунтової мікробіології. В останні роки він займається наукою і підготовкою до видання своїх праць, створених упродовж 50-ти років наукової діяльності.
Помер С.М.Виноградський 24 лютого 1953р. Похований в Брі-Конт-Робер під Парижем.

Ткачук Григорій Іванович

Ткачук Григорій Іванович Ткачук Григорій Іванович народився 12 квітня 1918 року в селі Підвербці Тлумачського району Івано-Франківської області у селянській родині. Перші двадцять років свого життя він наймитував.
У 1944 році, зразу ж після визволення, Г.І.Ткачук обирається головою сільської ради в рідному селі. У цей період переїжджає на Поділля і очолює колгосп у с. Підлісний Олексинець, що на Городоччині.
У липні 1945 року лісовод чани обрали його головою колгоспу «Нове життя». Тоді йому було 27 років. Свою діяльність розпочав з того, що проголосив культ праці першоосновою буття колективу.
У 1950 році до очолюваного ним господарства «Нове життя» приєднується колгосп ім.17-річчя Жовтня. У цьому новоствореному господарств значно покращилися показники сільськогосподарського виробництва за що у 1954 році Григорій Іванович був нагороджений Орденом Трудового Червоного Прапора.
В 1958 році до с.Лісоводів приєднується ще й Кремінна, її придане становить - 300 гектарів землі. І в цьому ж році комітет Всесоюзної сільськогосподарської виставки нагородив Григорія Івановича Великою золотою медаллю.
26 лютого 1958 року Григорій Іванович був удостоєний звання Героя Соціалістичної Праці і в цьому ж році його було обрано депутатом до Верховної Ради СРСР.
«Школа Ткачука» підняла господарство ще на вищий рівень. І вже у 1959 році Лісоводи репрезентують сільське господарство Радянського Союзу на Всесвітній сільськогосподарській виставці у Нью-Йорку.
У 1966 році голова правління ордена Леніна колгоспу «Україна» був нагороджений другим орденом Леніна.
У 1977 році Григорію Івановичу за особливі заслуги в розвитку сільського господарства і досягнення високих показників по виробництву зерна, цукрових буряків, м’яса, молока і інших продуктів сільського господарства і впровадження у виробництво досягнень науки і передового досвіду, вдруге присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці з врученням ордена Леніна і золотої медалі «Серп і Молот».
З 1966 року Григорій Іванович був членом ЦК КПУ, обирався делегатом ХХ, ХХІІ-ХХУІ з’їздів КПРС, ХХ-ХХУІ з’їздів КПУ.
23 лютого 1989 року після тяжкої довготривалої хвороби перестало битись серце легендарного голови колгоспу, великого громадського діяча, щирого українця - Григорія Івановича Ткачука.


!!! Городоцька районна рада, 32000, Хмельницька область, м. Городок, вул. Шевченка, 20, тел. 3-28-17, факс 3-10-64, web-сайт : www.rgorodok.km.ua, E-mail : rayrada2011@gmail.com !!!

З різних питань звертатися по E-mail: rayrada2011@gmail.com О.П.Зелінська
Сайт створений в 2008 році. Web-дизайнер Savchenko A.V.
 Сторінка web-дизайнера для замовленя послуг 


META-Ukraine Городоцька міська рада Site Banner www.rgorodok.km.ua